Loading

Program

12:00

Flamberg

Rozpoczęcie akredytacji

13:00

Flamberg

Rozpoczęcie Konwentu

13:30-17:00

Mateusz "Kartofel" Grochowina

Turniej gry planszowej "Architekci 7 Cudów Świata"

14:00-16:30

Patrycja Adamczyk

Warsztaty malowania przy winie: wydarzenie +18

Wspólne malowanie i raczenie się trunkami. Zdolności malarskie nie są wymagane, osoby z każdym poziomem zaawansowania są mile widziane. Będziemy używać farb akrylowych.

Link do wydarzenia

16:00-17:30

Lech Nowak

Warsztaty rymarskie cz.1

Warsztaty pracy w skórze – podstawowe techniki wykroju, zdobienia, łączenia i barwienia skóry. Część pierwsza – wykrój i zdobienie.

Link do wydarzenia

15:00-18:00

Marcin "Stodoła" Sierpiński

Jugger

18:00-21:00

Maciej Sadyś

Turniej Listu Miłosnego

List miłosny to karcianka niemal kultowa na Flambergu, grana od wielu, wielu lat. Proste zasady i wspaniała grywalność powodują, że nawet nie znając zasad wszystkich zapraszam do uczestnictwa. Partia zajmuje ok. 20-30 minut, osoba wygrywająca przy stoliku przechodzi dalej. Jako, iż mam kilka wersji, turniej będzie toczył się szybko!

Link do wydarzenia

CAŁY DZIEŃ

flamberg

GAMES ROOM

Przez cały czas trwania Konwentu otwarty jest GAMES ROOM w którym możesz wypożyczyć gry i w tzw Białym Namiocie bądź w którymś z wyznaczonych miejsc ze stołami możesz poświęcić długie godziny na grę i rozmowy z przyjaciółmi.
11:00 - 14:00

Natalia Głomb

LARP: ,,Gra dla młodszych dzieci - W Morskich Odmętach Ich Dopadniemy!”

Cześć, zapraszamy Was do przeniesienia się do świata, kiedy oceany i morza nadal były rządzone przez żądnych przygód i wielkich skarbów piratów. Chcemy Wam zaproponować, abyście stali się jednymi z nich.

Będziecie mogli obrać rozmaite drogi swojej pirackiej kariery. Posiąść największy skarb tego świata? Zdobyć broń aby pokonać wszystkich swoich przeciwników czy może pokonać mistycznego morskiego potwora? Droga waszego przeznaczenia będzie usłana wieloma przygodami wiążącymi się z rozwiązywaniem ciekawych zagadek, zdobywaniem monet, poznawaniem potworów z głębin wód.

Nie dajcie się zwieść ślicznym syrenom a przede wszystkim ich śpiewowi! Widzimy się na wspólnej przygodzie.
Ahoj!


Link do wydarzenia

13:00-17:00

Alicja Tomasik, Krzysztof Maj

LARP: ,,Nienawistna Ósemka” - edycja letnia

Ośmioro wędrowców szukających schronienia w czasie ogromnej burzy trafia do karczmy na granicy pomiędzy Temerią i Redanią. Wśród nich jest słynny Łowca Czarownic znany jako „Wieszatiel” który prowadzi skutego dwimertem Więźnia. Twierdzi, że to przywódca Hanzy odszczepieńców odpowiedzialnych za zabójstwo Kasztelana Twierdzy Czerwonego Kamienia. Czy tylko przypadek sprawia, że ranny Wiedzmiń, Rycerz bez świty, Kapitan Niebieskich Pasów, Drwal, Kupiec i Elf znaleźli się w tej samej karczmie? Nie sądzę…

Serdecznie zapraszam na wiedźmińskiego larpa inspirowanego filmem Quentina Tarantino – Nienawistna Ósemka edycja letnia, która odbędzie się podczas tegorocznego Konwentu Flamberg. Więcej informacji oraz termin zapisów w postaci zgłoszeń zostanie ujęty w wydarzeniu na Facebooku.

Link do wydarzenia

13:00 - 17:00

Asia Kmiotek, Izabela Kućmierz

LARP: ,,Tam, gdzie nas nie ma ”

Gra dla flambergowej młodzieży, by mogli mieć coś własnego na konwencie. Sam p&p opowiada o budowaniu społeczeństwa w nowym świecie. Gracze będą reprezentować grupę śmiałków, która decyduje się wyruszyć pomiędzy światami, gdzie będą mogli się osiedlić lub ruszyć w dalszą podróż.

Link do wydarzenia

13:30-17:00

Mateusz "Kartofel" Grochowina

Turniej gry planszowej "Star Wars: The Deck Building Game"

14:00-16:00

Lech Nowak

Warsztaty rymarskie cz.2

Warsztaty pracy w skórze – podstawowe techniki wykroju, zdobienia, łączenia i barwienia skóry. Część druga – barwienie i łączenie.
16:00-18:00

Katarzyna ,,Awantura” Karcz, Michał ,,Nowy” Bąk

WARSZTATY: ,,OBLICZA 12 MAŁP - Twoja Wielka Improwizacja”

Warsztaty będą miały na celu zabawę z aktorstwem i improwizacją. Naszym zadaniem jest wydobyć z uczestników pierwotność i szczerość poprzez grę konwencją i narzędzia stosowane przez aktorów. Mamy zamiar zachęcić wszystkich do swojej Wielkiej Improwizacji!

Kim jesteśmy?

Gracze od lat, Flambergowicze oddani sercem Konwentowi. 

Przyznamy nieco nieskromnie, że jak już gramy to gramy na maksa, lubimy i cenimy improwizacje, która wielokrotnie dała pod wpływem impulsu scenę do której się wraca latami.

Kaśka Awantura i Michał Nowy mają przyjemność zaprosić Flambergową brać do zabawy z improwizacją.

Link do wydarzenia

18:00-20:00

Marek "Goro" Miedzianowski

Turniej w Molki - kategoria męska i żeńska

20:00-21:00

Julia Karcz, Michał ,,Nizioł” Janicki, Piotr ,,Faust” Kucharski, Alicja Meyer

Szalikowcy

 
21:30-00:30

Natalia Kara, Mateusz ,,Kartofel” Grochowina, Marek ,,Goro” Miedzianowski

,,CHLARP w klimatach Harrego Pottera” wydarzenie +18

CHLARP w świecie Harrego Pottera!

W tym roku na Flambergu 4 domy staną w szranki o puchar Hogwartu! Zanurz się z nami w magicznym świecie Czarodziejów! Uczęszczaj na lekcje, pij piwo, przyswajaj wiedzę i piwo, ćwicz magiczne umiejki! I pij piwo.

Link do wydarzenia

CAŁY DZIEŃ

Akredytacja

GAMES ROOM

Przez Cały czas trwania Konwentu otwarty jest GAMES ROOM w którym możesz wypożyczyć gry i w tzw Białym Namiocie bądź w którymś z wyznaczonych miejsc ze stołami możesz poświęcić długie godziny na grę i rozmowy z przyjaciółmi.
12:00-13:30

Marek "Goro" Miedzianowski

Turniej w Molki - kategoria open

12:00-16:30

Andrzej Pierzchała

LARP: ,,Łowy”

Jest to narracyjny larp o sobie samym, opowieść osadzona w czasie staropolskiego polowania w lesie.

Gra skupia się na interakcjach ze sobą samym i z współobecnymi, o poszukiwaniu odpowiedzi, ale i chwili wyciszenia w zetknięciu z lasem, ciepłym letnim wiatrem i zimną kolbą swej strzelby.

Kto wyruszy do lasy? I czy coś zakłóci tą chwilę spokoju?

Link do wydarzenia

13:00-16:00

Andrzej Kirszniok

Warsztaty łucznicze

14:00-16:30

Marcjanna Magdalena

Warsztaty ,,Tańce z Karczmy”

Taniec i zabawa od zarania dziejów są nieodłącznym elementem życia społecznego, którego i na larpach nie powinno zabraknąć, np. w małych społecznościach, karczmach, czy obozach. Jak zatem reagować na muzykę na larpie? Najlepiej żwawo rwąc się do tańca, i rzucając grosza… bardowi oczywiście. A parę tańców tradycyjnych szybko pozwoli uczestnikom wczuć się w klimat, szczególnie przy muzyce na żywo. Co ze sobą zabrać? Wygodne buty, coś do picia, można też przyjść w jakimś klimatycznym stroju.

Link do wydarzenia 

 

16:30-21:30

Katarzyna ,,Awantura” Karcz, Michał ,,Tjal” Rogala

LARP: ,,Przystanek Floryda”

Zapraszamy Was do lat 60tych zeszłego wieku, czasu gdy światem wstrząsały wielkie zmiany społeczne i kulturowe, a nad wszystkim unosił się duch tykającego zegara zagłady atomowej.

Nie chcemy jednak Was wrzucać w role aktywistów zmieniających ten świat, czy decydentów którzy mogą zmienić historyczne. Chcemy Wam zaproponować byście zobaczyli ten świat oczami ludzi którzy dobrze pamiętają dwie wojny światowe, kryzys ekonomiczny i najbardziej zadziwiające finały World Series baseballowej. Ludzi którzy ostatnie lata swojego życia spędzają w niewielkim, urokliwym domu spokojnej starości dla emerytowanych członków Związku Artystów Scen Dramatycznych.

Nasz larp będzie opowieścią szerokiego spektrum emocji, od zabawnych scen wprost z “Stulatek który wyskoczył przez okno i zniknął” do bolesnych emocji wyciskających łzy jak z “Daleko od niej”. W kilkugodzinnej opowieści przejdziemy rok z życia grupy 12 starszych amerykanów, pozwalając byście ich ustami i czynami namalowali obraz o przemijaniu, znaczeniu życia, decyzjach na które nigdy nie jest za późno i konsekwencjach takich które za naszymi bohaterami ciągną się od dziesięcioleci.

To będzie opowieść o innych trudnych czasach i ludziach nie zawsze znajdujących w komfortowych momentach, także o ludziach którym możliwe że sami byśmy ręki nie podali, więc jeżeli dyskomfort mogą Wam sprawiać tematy śmierci, chorób, rasizmu, szowinizmu czy przemocy, to nie będzie to larp którego współtworzenie Wam polecamy.

Jeżeli jednak chcecie eksplorować te trudne tematy, chcecie poświęcić swój czas by przygotować realną historycznie postać i poprowadzić rok jej historii razem z nami to zapraszamy na pokład naszego wehikułu czasu.

Na mostku tego projektu oczekujemy Was w dwójkę, Kasia “Awanturna” Karcz, która będzie chciała poprowadzić was przez tysiąc jeden odcieni emocji, piękne opowieści o świecie artystów, korzystając ze swoich doświadczeń aktorskich, scenograficznych i organizatorskich, oraz Michał “Tjal” Rogala który będzie starał się nadać może lekko gemistyczny, może lekko humorystyczny i przewrotny sznyt tej opowieści, korzystając ze swoich doświadczeń larpotwórczych i zasobów czarnego humoru. Oboje wierzymy w piękno formy jaką jest larp, jej niezwykłą partycypacyjną naturę i nieskończone możliwości jakie ona daje, oboje też dyskutując o lokalizacji czasowej tego larpa, zakochaliśmy się na nowo w pięknostrasznych latach 60tych i bardzo chcemy Was w te czasy zabrać.

 

Link do wydarzenia

17:00-22:00

Evil Team

LARP: Fallout - ,,Zemsta Xanai”

,,W wiosce Sleepy Hollow sporo się zmieniło. Stary układ sił, w którym NCR i Bractwo umiejętnie równoważyły wpływy odszedł w niepamięć, gdy Bractwo, po utracie części swojej dokumentacji zostało zmuszone do odsprzedania swojego Fortu rodzinom z New Vegas.

Nasza opowieść zaczyna się wieczorem, gdy po raz pierwszy otwiera swoje podwoje nowy przybytek – kasyno rodziny Salvatore, prowadzone przez byłego już karczmarza…

Larp w uniwersum Fallout z wykorzystaniem bezpiecznej broni i nerfów.”

Link do wydarzenia 

CAŁY DZIEŃ

Akredytacja

GAMES ROOM

Przez Cały czas trwania Konwentu otwarty jest GAMES ROOM w którym możesz wypożyczyć gry i w tzw Białym Namiocie bądź w którymś z wyznaczonych miejsc ze stołami możesz poświęcić długie godziny na grę i rozmowy z przyjaciółmi.
11:00-16:00

Evil Team

LARP: Fallout - ,,Zemsta Xanai”

,,W wiosce Sleepy Hollow sporo się zmieniło. Stary układ sił, w którym NCR i Bractwo umiejętnie równoważyły wpływy odszedł w niepamięć, gdy Bractwo, po utracie części swojej dokumentacji zostało zmuszone do odsprzedania swojego Fortu rodzinom z New Vegas.

Nasza opowieść zaczyna się wieczorem, gdy po raz pierwszy otwiera swoje podwoje nowy przybytek – kasyno rodziny Salvatore, prowadzone przez byłego już karczmarza…

Larp w uniwersum Fallout z wykorzystaniem bezpiecznej broni i nerfów.”

Link do wydarzenia 

11:00-15:30

Julia Karcz

LARP: ,,Intra Mentem”

“Intra Mentem” jest chamber larpem w klimacie filmu “Incepcja” przeznaczonym na 6 graczy + NPC. Larp będzie opowiadał historię grupy ludzi mniej lub bardziej z sobą zżytych, lecz najbardziej przybliżę wam historię jednej z nich- Johna. Larp będzie zawierał w sobie elementy dramatu, akcji, sci-fi, perypetii oraz sporej dawki waśni z przeszłości.

Jeśli chcesz wiedzieć co siedzi w głowach tej grupy to przyjdź, zaśnij, sprawdź.

Link do wydarzenia 

12:00-14:30

Ania Ryń

WARSZTATY: Warsztaty dla dzieci

Warsztaty kolażowo-fotograficzne, skupimy się na fotografii kreatywnej. Sztuka popełniania błędów i kreatywnego psucia. 
11:30-16:00

Marcjanna Magdalena (Łotrzyca)"

WARSZTATY: Szermierka i antyszermierka - czyli fechtunek sceniczny

Jak stworzyć epicki pojedynek bez rozlewu krwi?

Można by się zastanowić, na co w zasadzie potrzebna nam walka choreograficzna na larpie? Broń piankowa rozwiązuje przecież wszelkie konflikty, i każdy doświadczony jak i niedoświadczony szermierz może po nią sięgnąć, bawiąc się przy tym świetnie.

Jednak… jakże spektakularny byłby zaplanowany pojedynek, czy to z wrogiem, czy ćwiczebnie z przyjacielem, z przeszkodami, wykorzystaniem scenografii, rzucaniem bronią i epickimi rozbrojeniami. Szczególnie jeśli twoja postać lubi/powinna się popisać.

Chętnych zapraszam na eksperymentalne warsztaty, które pozwolą Wam lepiej wyglądać podczas spuszczania łomotu. Gwarantowane trochę szermierki, dużo zabawy, i solidna dawka klasyki płaszcza i szpady.

Co ze sobą zabrać? Może być strój sportowy albo larpowy (gdybyśmy na końcu warsztatów chcieli coś nagrać), wodę, własną broń jednoręczną (piankową).

Link do wydarzenia 

16:00-17:30

Marek "Goro" Miedzianowski

Turniej w Molki - Kategoria dziecięca

16:00-19:00

Tomasz 'Konfitura' Karcz, Piotr 'Faust' Kucharski

LARP: ,,O czym marzą sudenlandzkie owce”

Choć Stary Świat pełen jest niebezpieczeństw, poszukiwacze przygód zawsze mogą liczyć na odrobinę spokoju w jednej z imperialnych wiosek… ale czy na pewno? W końcu Chaos nie śpi (czasem zdarza mu się tylko odpocząć), bandy orków są coraz bardziej zuchwałe, a poborcy podatkowi nie oszczędzają nikogo. Na szczęście opowieści o szczurach wielkości człowieka to tylko bajki, tak-tak! ‘O Czym Marzą…’ to eksperymentalna gra komediowa na pograniczu larpa, party game i impro, o delikatnym zabarwieniu gamistycznym. Garściami czerpie ze świata Warhammera, zwłaszcza z gry ‘Warhammer Quest’, ale nic nie jest tu traktowane na poważnie. Cel? Dobra zabawa!


Link do wydarzenia 

16:30-19:00

Anna i Piotr ,,Zielu” Zielińscy (Zielowie)

Warsztaty: ,,Flambergowe swingi - balboa”

Państwo Zielińscy (Zielowie?) połączą ponownie dwie swoje pasje.

Czyli na najwspanialszym miejscu, w jakim można spędzać urlop, wykonają performance/ warsztaty/ coś na kształt tańca.

Spotkamy się w przepięknej Czatachowej, gdzie roznosić się będą nuty swingowej muzyki.

Dołączcie do nas całkowicie za darmo (wydaje się to godną ceną) dla wszystkich uczestników konwentu.

Lindy hop to radosny taniec, który narodził się w latach 30-tych w Harlemie w Nowym Jorku. Jego cechy charakterystyczne to: duża dawka improwizacji, zabawy i śmiechu.

A tym razem postaramy się nauczyć Was Shim Shama, jednego z najpopularniejszych układów, które znają lindy hopowcy z całego świata.

Link do wydarzenia 

20:00-22:00

Michał ,,Tjal” Rogala

INNE: Kalambury- wydarzenie +18

20:30-01:30

Andrzej Pierzchała

LARP: ,,Zaczarowani”

Krótki opis: Niemy larp ruchowo – taneczny Jeppe i Maria Bergmann Hammingów, tłumaczony przez Andrzeja Pierzchałę.

Kiedy młody mężczyzna lub kobieta wkraczali do lasu w noc letniego przesilenia i wpadali w oko jednej z podziemnych istot. Zwabiano ich do sali Króla Gór, gdzie zapominali o czasie, miłości, lojalności i wszystkim, co po sobie zostawili. Tam tkwili nawet na setki lat, zanim powrócić mogli do świata, który się zmienił. Oto niema gra, w której poprzez taniec i ruch opowiemy niebanalną historię ludzi jak i tych istot.

4-godzinna gra/larp taneczny, w tym 2-godzinna, niema gra oparta na tańcu i ruchu scenicznym w rytm muzyki i narzuconych emocji. Gra pełna wyrazu i dążenia do wyrażenia swych uczuć dostępnymi środkami. Gracz wcieli się tutaj w mityczną istotę znaną z legend nordyckich lub średniowiecznego człowieka. Wcześniej, podczas 2-godzinnych warsztatów zapozna się z mechanizmami wykorzystywanymi w grze, aby mógł korzystać z gry w 100% i opowiedzieć niebanalną historię swojej postaci.

Link do wydarzenia 

CAŁY DZIEŃ

Flamberg

GAMES ROOM

Przez Cały czas trwania Konwentu otwarty jest GAMES ROOM w którym możesz wypożyczyć gry i w tzw Białym Namiocie bądź w którymś z wyznaczonych miejsc ze stołami możesz poświęcić długie godziny na grę i rozmowy z przyjaciółmi.
9:00 - 11:00

Marcjanna Magdalena (Łotrzyca)

Warsztaty szermierki historycznej

11:00 - 14:00

Turniej gry Munchkin

11:30-16:30

Hania "Halyna" Lochmajer, Natalia ,,Luna” Nizińska

LARP ,,Kryminalne Zagadki Zamku Kości”

Gracze wcielają się w z znanych i nieznanych bohaterów ze świata Dysku Terrego Pratchetta. Akcja rozgrywa się w tytułowym Zamku Kości, czyli posiadłości Wiedźmikołaja. To ważny moment dla mieszkańców, gdyż wszystko dzieje się tuż przed Dniem Strzyżenia Wiedźm. Ostaniem czasem w okolicach i samym Zamku Kości doszło do szeregu niefortunnych i tajemniczych zdarzeń. Zapraszamy więc do rozwikłania zagadki i zmierzenia się z prawdziwą historią kryminalną, ale jak to w świecę Dysku Bywa wszystko trzeba traktować z przymrużeniem oka.

Link do wydarzenia 
17:00-18:00

Grupa Scenariuszowa: Michał Guzik, Kamila Kurkowska, Wojciech "Chemik" Michalik, Marek "Goro" Miedzianowski, Michał "Ivan" Ziembiński

Warsztaty przed Grą Główną

CAŁY DZIEŃ

Flamberg

GAMES ROOM

Przez Cały czas trwania Konwentu otwarty jest GAMES ROOM w którym możesz wypożyczyć gry i w tzw Białym Namiocie bądź w którymś z wyznaczonych miejsc ze stołami możesz poświęcić długie godziny na grę i rozmowy z przyjaciółmi.
11:00-18:00

Grupa Scenariuszowa: Michał Guzik, Kamila Kurkowska, Wojciech "Chemik" Michalik, Marek "Goro" Miedzianowski, Michał "Ivan" Ziembiński

LARP: Gra Główna - ,,Kroniki Jawosnu - Bezkrólewie”

W dniach 17-19 sierpnia 2023 w ramach konwentu Flamberg, zapraszamy Was na Grę Główną – Bezkrólewie, osadzoną w autorskim świecie Kronik Jawosnu, który poznaliście już w zeszłym roku. Przyszłoroczna Gra Główna odbędzie się ponownie na Wyspie Olch, miejscu w uniwersum pełnym magii i Duchów Natury, opartym na mitologii celtyckiej i wzorcach zaczerpniętych z wczesnośredniowiecznej Francji oraz zakonów rycerskich ery wypraw krzyżowych. Gorąco zapraszamy Was do wzięcia udziału w niesamowitej podróży przez Jawosen!

Link do wydarzenia 
CAŁY DZIEŃ

Flamberg

GAMES ROOM

Przez Cały czas trwania Konwentu otwarty jest GAMES ROOM w którym możesz wypożyczyć gry i w tzw Białym Namiocie bądź w którymś z wyznaczonych miejsc ze stołami możesz poświęcić długie godziny na grę i rozmowy z przyjaciółmi.
11:00-18:00

Grupa Scenariuszowa: Michał Guzik, Kamila Kurkowska, Wojciech "Chemik" Michalik, Marek "Goro" Miedzianowski, Michał "Ivan" Ziembiński

LARP: Gra Główna - ,,Kroniki Jawosnu - Bezkrólewie”

W dniach 17-19 sierpnia 2023 w ramach konwentu Flamberg, zapraszamy Was na Grę Główną – Bezkrólewie, osadzoną w autorskim świecie Kronik Jawosnu, który poznaliście już w zeszłym roku. Przyszłoroczna Gra Główna odbędzie się ponownie na Wyspie Olch, miejscu w uniwersum pełnym magii i Duchów Natury, opartym na mitologii celtyckiej i wzorcach zaczerpniętych z wczesnośredniowiecznej Francji oraz zakonów rycerskich ery wypraw krzyżowych. Gorąco zapraszamy Was do wzięcia udziału w niesamowitej podróży przez Jawosen!

Link do wydarzenia
CAŁY DZIEŃ

Flamberg

GAMES ROOM

Przez Cały czas trwania Konwentu otwarty jest GAMES ROOM w którym możesz wypożyczyć gry i w tzw Białym Namiocie bądź w którymś z wyznaczonych miejsc ze stołami możesz poświęcić długie godziny na grę i rozmowy z przyjaciółmi.
10:00-15:00

Grupa Scenariuszowa: Michał Guzik, Kamila Kurkowska, Wojciech "Chemik" Michalik, Marek "Goro" Miedzianowski, Michał "Ivan" Ziembiński

LARP: Gra Główna - ,,Kroniki Jawosnu - Bezkrólewie"

W dniach 17-19 sierpnia 2023 w ramach konwentu Flamberg, zapraszamy Was na Grę Główną – Bezkrólewie, osadzoną w autorskim świecie Kronik Jawosnu, który poznaliście już w zeszłym roku. Przyszłoroczna Gra Główna odbędzie się ponownie na Wyspie Olch, miejscu w uniwersum pełnym magii i Duchów Natury, opartym na mitologii celtyckiej i wzorcach zaczerpniętych z wczesnośredniowiecznej Francji oraz zakonów rycerskich ery wypraw krzyżowych. Gorąco zapraszamy Was do wzięcia udziału w niesamowitej podróży przez Jawosen!

Link do wydarzenia 
18:00

Flamberg

Zakończenie konwentu