Loading

Publicystyka Flambergowa

Recenzje, reportaże, felietony

Kartki

08.01.2021

"Guzik"

Mędrcy świata, monarchowie... a nie, to nie to. A może jednak? Tradycyjnie "Trzech Króli" kończy okres świąt, jednak w tym roku niech ostatnim akcentem tego czasu będzie krótki tekst o tegorocznej świątecznej inicjatywie Organizacji Flamberg 2021.

Mechanika Red, Yellow, Green jako baza naszego komfortu na grze

30.11.2020

Katarzyna Karcz

Zabierając się za tematykę mechaniki bezpieczeństwa zastanawiałam się, w którym momencie wprowadzony kilka lat temu schemat RYG (Red Yellow Green) tak się wykrzaczył w stosunku do założeń. Czy to kwestia ułańskiej fantazji graczy? Czy wewnętrzne wady tej mechaniki rozłożyły ją na łopatki? Czy nadal jest potrzebna?

Pewnego razu w dzikiej Czatachowej

21.10.2020

Ewelina Knapik

Dziś prezentujemy Wam wspominkowy tekst autorstwa Eweliny

Konkurs, konkurs i po konkursie

10.10.2020

Sebastia "Curtis" Kejres

Mówi się, że konkursy i quizy mają sprawiać radość i rozwijać w duchu rywalizacji. Jednak tak naprawdę stworzono je ku uciesze bóstw. Wybór czempiona bytów zasiadających gdzieś na wysokiej górze na krańcach świata, za nieprzebytą rozpadliną, zawsze był nieco kłopotliwy.

Śpiewać, jak to łatwo powiedzieć

22.04.2020

Marcin "Blueman" Fijołek

Zebraliśmy się tutaj, żeby rozwiązać pewien problem – jak to zrobić, żeby nasza gra zawierała śpiew tam, gdzie chcemy, dla dobra sceny, fabuły lub jakiegokolwiek innego celu.

Recenzja - Larp D8

10.08.2018

Aurra

D8 to larp o społeczności w świecie po apokalipsie. Jeżeli szukacie historii o poszukiwaniu własnego miejsca w nowej rzeczywistości Zniszczonych Stanów Ameryki – to gra dla was. Jeśli zaś pragniecie girlsów, giwer i rozwałki … to również znajdziecie tam wiele dla siebie. Larp autorstwa Jakuba Barańskiego i Mikołaja Wichra to prawdziwa skrzynia skarbów dla larpowców lubiących bardzo różnorodne style gry.

Recenzja z larpa Legendy Północy: Trettenholm

28.06.2018

Artur "Silvanel" Woźniak

Nordyckie opowieści i legendy właściwie od zawsze bez problemu znajdowały drogę do serc polskich czytelników i graczy. W obliczu olbrzymiego sukcesu serialu „Wikingowie” mogłoby się zatem wydawać dziwne to, że w polskim środowisku larpowych nie nastąpił wysyp gier o wikingach. Zdziwienie to byłoby jednak przedwczesne, wystarczy się bowiem chwilę zastanowić, aby dojść do wniosku, że zrobienie larpa o wikingach nie jest bynajmniej banalne. No bo o czym może być taki larp?

Recenzja z larpa SpaceQuest: Misja

06.06.2018

Larp „SpaceQuest: Misja” był przygotowany dla ośmiu graczy. Wcieliliśmy się w role załogi okrętu bojowego Sojuszu, głównych sił zbrojnych ludzkości. Nasze zadanie polegało na odnalezieniu zaginionej korwety „Fallen Star”. Naszym przeciwnikiem były siły sztucznych inteligencji, które kilka lat przed chwilą rozpoczęcia gry zbuntowały się i rozpoczęły regularną wojnę z ludźmi.

Recenzja z larpa Conscience

21.02.2018

Karolina "Hypatia" Fairfax

Uwielbiam larpy, które rzucają gracza w niebanalny świat i oferują mu grę znakomicie skonstruowaną, wielowymiarową postacią. Tym właśnie skusił mnie trzydniowy larp Conscience organizowany przez hiszpańską grupę NotOnlyLarp, oparty na świecie znanym z serialu Westworld i kopiujący wiele jego założeń.

Recenzja z larpa Saga o Ulvedalen ed.3

26.01.2018

Piotr Kucharski

Jestem osobą, która na ogół uważa że larp to jednorazowe przeżycie – tylko nie znając jego fabuły mogę naprawdę rzucić się w wir emocji, a jej odkrywanie daje mi zawsze sporo satysfakcji, szczególnie jeśli twórcom udaje się przemycić jakiś plot twist, którego się nie spodziewałem. Jednak czasami napotykam grę, po której w mojej głowie kołacze myśl: “Ależ to było dobre. Ciekawe, jakby się poznawało tę historię z innej perspektywy?”